بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای جهان > اخبار سینمای جهان

اخبار سینمای جهان در این تالار اخبار مختلف فیلم و سینمای جهان مورد بررسی قرار میگیرد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-11-2007
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر

جشنواره‌ "ورشو" با منتخب "روزهاي ونيز" آغاز مي‌شود

جشنواره فيلم "ورشو" با فيلم "حقه‌ها" (آندره جاكيمووسكي)برگزيده بخش "روزهاي ونيز" فستيوال "ونيز" در لهستان گشايش مي‌يابد.

به گزارش سايت سينمايي سوره، بيست و سومين دوره اين رويداد هنري از 12 اكتبر(21 مهر) آغاز به كارمي‌كند.
فيلم "حقه‌ها" موفق به كسب دو جايزه بهترين فيلم سينمايي اروپايي از هيات داوران اروپايي فستيوال "ونيز" و جايزه جادويي "لاترنا" از اين جشنواره شد.
شبكه سينمايي اروپا توسط شبكه تلويزيوني مديا پلوس اتحاديه اروپا حمايت مي‌شود و اين شبكه 479 سينما در 29 كشور اروپاي را در اختيار دارد.
جدول كامل برنامه‌هاي جشنواره فيلم ورشو 25 سپتامبر (3 مهر) منتشر مي‌شود.
اين فستيوال كه به اختصار WIFF خوانده مي‌شود به بنياد فيلم ورشو وابسته است و به آثار برگزيده خود جايزه بزرگ (5 هزار يورو) به بهترين كارگرداني و جايزه منتخب تماشاگران اهدا مي‌كند.
مدت زمان فيلم‌هاي بلند و مستند بايد كمتر از 60 دقيقه باشند، به قالب 35ميليمتري تبديل شده و درهيچ فستيوال ديگري به نمايش درنيامده باشند.
جشنواره فيلم "ورشو" درسال 1985 تاسيس شده و هدف از برپايي‌اش ارتقا سطح كيفي فيلم‌هاي لهستاني و ترغيب فيلمسازان جوان به فعاليت مستمر بوده است.
بخش‌هاي اصلي اين فستيوال عبارتند از: فيلم‌هاي اول و دوم،اروپا اروپا، فيلم‌هاي جديد لهستان، فيلم‌هاي بلند مستند و نمايش‌هاي خاص.
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 10-31-2007
VAHID VAHID آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 22

7 سپاس در 4 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض با حضور "شان‌پن"، "ترنس‌مالیك"، "درخت زندگی" را می‌سازد

"ترنس مالیك" خالق "خط قرمز باریك" و "روزهای بهشت" فیلم "درخت زندگی" را با حضور "شان‌پن" می‌سازد.
تصویربرداری جدیدترین فیلم "مالیك" در ماه مارس ( اواسط اسفند ماه) آغاز می‌شود.
از دیگر بازیگران این درام محرمانه می‌تواند به "هیس لدگر" ( نقش مقابل شان پن) اشاره كرد، احتمال حضور "كالین فارل" كه قبلا مورد نظر تهیه‌كنندگان بود بسیار كمرنگ شده است.
طبق گزارش رویترز، فیلم "درخت زندگی" توسط شركت فیلمسازی "ریوررواد" به تهیه و تولید می‌رسد و قرار است بخش‌هایی از این فیلم در كشور هندوستان فیلمبرداری شود.
"شان پن" در سال ۱۹۹۸ نیز با حضور در فیلم "خط باریك قرمز" تجربه همكاری با "مالیك" را داشته است.
نگارش فیلمنامه درخت زندگی نیز برعهده خود ترنس مالیك خواهد بود، اما او برای نگارش فیلمنامه از تهیه‌كنندگانش خواسته تا هیچ تغییری در كلیت اثر به وجود نیاورند.
داستان فیلم "درخت زندگی" اعلام نشده اما به گفته یكی از دست‌اندركاران این پروژه داستان آن یك درام تركیبی وجذاب است.
"ترنس مالیك" در سال ۱۹۹۸ با ساخت "خط باریك قرمز" در ۸ رشته از جوایز آكادمی علوم و هنر تصاویر متحرك نامزد دریافت جایزه اسكار بوده است.
قدیمی 10-31-2007
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

منم یه خبر بگم : !

خوندم که قراره آنتونی هاپکینز در نگارش جدید فیلم روانی (هیچکاک ) بازی کنه

تا ببینیم حرف تازه ای برای گفتن داره ؟

قدیمی 11-06-2007
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر

طولاني‌ترين روز بهترين فيلم جنگي جهان شد

اكونيوز: فيلم "طولاني‌ترين روز" به‌عنوان بهترين اثر جنگي سينماي جهان از نگاه كهنه سربازان انگليسي انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران ، نتيجه نظرسنجي انجام شده از سربازان قديمي انگليس كه توسط شبكه "اسكاي مووي" انجام شد، نشان مي‌دهد فيلم "بلندترين روز" محصول سال 1962 انتخاب اول بيشتر آنان بوده است.

به گزارش خبرگزاري آنانووا، اين فيلم روز استقلال در "نورماندي" در سال 1944 را نشان مي‌دهد و بازيگران چون "جان وين"، "شون كانري"، "ريچارد برتون" و "ريچارد ناد" در آن بازي كرده‌اند.

در رتبه دوم فيلم محبوب "نجات سرباز رايان" محصول سال 1998 ساخته "استيون اسپيلبرگ" قرار دارد، "درياي بي‌رحم" و "پلي در دوردست" از ديگر فيلم‌هاي جنگي انتخاب شده هستند.
با تشکر فریبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

قدیمی 11-24-2007
کاربر فعال

پیش فرض مسابقه‌اي اينترنتي با جايزه بازي در فيلم بعدي «هري‌پاتر»

مسابقه‌اي اينترنتي با جايزه بازي
در فيلم بعدي «هري‌پاتر»
خبرگزاري فارس: برگزاركنندگان يك معماي اينترنتي اعلام كردند؛ هركس موفق به حل اين معما شود، مي‌تواند در فيلم بعدي «هري‌پاتر» بازي كند.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، در اين رقابت‌ اينترنتي سوالاتي درباره مجموعه هفت جلدي رمان هري‌پاتر مطرح شده كه بزودي بروي سايت ام‌اس‌ان منتشر خواهد شد، جايزه برنده احتمالي اين رقابت، بازي در نقش كوچكي از فيلم «هري‌پاتر و شاهزاده دورگه»، ششمين قسمت از فيلم «هري‌پاتر» خواهد بود.
«مايك لوك»، مدير بخش فرهنگي -هنري سايت ام‌اس‌ان گفت: بازي در فيلم هري‌پاتر مي‌تواند رؤياي كريسمس برخي باشد كه ما در تلاشيم تا آن را محقق كنيم، انتظار داريم كه از مسابقه استقبال زيادي شود.
با تشکر فریبا
" هومن شریفی "

قدیمی 12-17-2007
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر

حراج اسكار فيلم همشهري كين

جايزه اسكاري كه اورسون ولز در سال 1941 به خاطر فيلم معروف "Citizen Kane" دريافت كرده بود به مبلغ 000/200/1دلار حراج مي شود.

به گزارش از سايت سوره به نقل از BBC News، جايزه اسكار به خاطر بهترين فيلمنامه كه توسط خود ولز نوشته بود، به وي اعطا شد.
فيلمنامه 156 صفحه اي اين فيلم نيز خود مبلغي معادل 000/120 دلار دارد. جمع كثيري از منتقدان، اين فيلم را، فيلم برتر جهان كه تاكنون مانند آن ساخته نشده است، مي دانند. ژانر فيلم همشهري كين درام است و علاوه بر جايزه اسكار، جوايز ديگري نيز تحت عنوان جوايز NBR، انجمن منتقدان نيويورك را از آن خود نموده است.
قدیمی 01-08-2008
کاربر فعال

بدترین فیلم‌های سال 2007

اكونيوز: فهرست بدترین فیلم‌های سینمایی سال 2007 از نگاه و‌بسایت معتبر RottenTomatoes اعلام شد که در این میان فیلم‌های دایان کیتن و جیم کری در صدر قرار دارند.

به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران ، این فهرست بر مبنای میانگین نقدهای نوشته‌شده بر فیلم‌ها تنظیم شده و مطابق با آن فیلم "برای اینکه من گفتم" ساخته مایکل لمان با بازی دایان کیتن بیشترین نقدهای منفی را دریافت کرده است. فیلم "شماره 23" به کارگردانی جوئل شوماخر با نقش‌آفرینی جیم کری دومین فیلم بد سال است.
کیتن در "برای اینکه من گفتم" نقش مادر سه دختر را به عهده دارد که می‌کوشد بهترین همسر را برای یکی از دخترانش پیدا کند. این فیلم در آمریکا حدود 43 میلیون دلار و در سطح بین‌المللی تقریبا 26 میلیون دلار فروخت. کری نیز در فیلم 30 میلیون دلاری "شماره 23" نقش مردی را دارد که پس از خواندن کتابی اسرارآمیز احساس می‌کند این کتاب سرنوشت اوست و با حل معمای آن می‌تواند به ناگفته‌های زندگی‌اش دست یابد. این فیلم در سطح جهانی 77 میلیون دلار فروخت. فیلم‌های "پیش‌آگاهی" مینان یاپو، "درو" استفن هاپکینز، "موفق باشی چاک" مارک هلفریچ، "کاملا غریبه" جیمز فولی، "جواز ازدواج" کن کواپیس، "نوربیت" برایان رابینز، "اردوی پدر" فرد سویج و Happily N'Ever After پل جی. بولگر و ایوت کاپلان به ترتیب دیگر فیلم‌هایی هستند که منتقدان بیشتر نقدهای منفی را بر آنها نوشته‌اند.
با تشکر فریبا
" هومن شریفی "

قدیمی 01-12-2008
کاربر فعال

فيلم‌هاي بخش "پانوراما" برلين معرفي شدند
چهار اثر مستند جهاني براي بخش جانبي "پانوراما" جشنواره فيلم برلين انتخاب شدند.
به ايسنا، برگزاركنندگان پنجاه‌وهشتمين جشنواره بين‌المللي فيلم برلين چهار اثر مستند را كه پيش‌تر در ديگر جشنواره‌هاي جهاني به نمايش درآمده‌اند را براي بخش جانبي "پانوراما" انتخاب كردند.
به گزارش اسكرين ديلي، فيلم «پاتي اسميت؛ روياي زندگي» ساخته‌ "استيون سبرينگ" از آمريكا يكي از اين چهار اثر مستند است.
اين فيلم كه اولين ساخته‌ اين عكاس مشهور است، در مدت 12 سال ساخته شده و در بخش رقابت مستند جشنواره فيلم ساندنس كه هفته آينده ‌برگزار مي‌شود، حضور خواهد داشت.
فيلم «جهاد براي عشق» ساخته "پرويز شرما" محصول مشترك آلمان/انگليس/آمريكا است كه طي 6 سال ساخته شده است. اين اثر مستند كه اولين تجربه "شرما" در مقام كارگرداني است، زندگي مسلمانان در 12 كشور را به‌تصوير كشيده است.
اثر بعدي، فيلم مستند «عزيزم؛ داستان پيتر ورك اويس» ساخته "جوليان شاو" از استراليا است كه اولين اثر اين كارگردان نيوزلندي است. اين اثر مستند درباره زندگي سياسي "نلسون ماندلا" و تلاش‌هاي او براي آموزش كودكان دبستاني درباره خطرات ايدز است.
آخرين اثر مستند منتخب، «هوي متال در بغداد» ساخته "ادي مورتي" و "سروش علوي" از آمريكا است كه يك گروه هوي متال در بغداد را از زمان سقوط صدام تا به امروز به تصوير كشيده است.
جشنواره پنجاه ‌وهشتم فيلم برلين از هفتم تا هفدهم فوريه برگزار مي‌شود.
با تشکر فریبا
" هومن شریفی "

قدیمی 01-14-2008
کاربر فعال

برپايي اختتاميه به شكل كنفرانس مطبوعاتي؛

فيلم «كفاره» و «سويني تاد» به كارگرداني «تيم برتون» برنده جايزه بهترين فيلم درام و بهترين فيلم موزيكال يا كمدي در شصت‌وپنجمين مراسم گلدن گلوب شدند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سايت سينمايي ورايتي، شصت و پنجمين مراسم گلدن گلوب كه به دليل اعتصاي فيلمنامه‌نويسان هاليوود و در يك اقدام از پيش اعلام شده،‌ شب گذشته به صورت كنفرانس مطبوعاتي 30 دقيقه‌اي برگزار شد، فيلم «كفاره» كه با نامزدي در هفت پخش بيشترين شانس اين دوره از رقابت‌ها را داشت در دو بخش بهترين فيلم درام و بهترين ترانه غيراقتباسي برنده شد.
فيلم «سويني تاد» نيز توانست علاوه بر جايزه بهترين فيلم موزيكال يا كمدي، براي بازي «جاني دپ» برنده جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد شود.
همچنين به فيلم «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود ندارد» ساخته «برادران كوئن» جوايز بهترين بازيگر نقش مكمل مرد (خاوير باردم) و فيلمنامه غيراقتباسي (جوئل و ايتان كوئن) تعلق گرفت.
«جولين شنابل»، كارگردان فيلم «پروانه و زنگ شيرجه» با غلبه بر فيلم موفق «4 ماه و 3 هفته و 2 روز» توانست جايزه بهترين فيلم خارجي زبان را از آن خود نمايد.
به گزارش ورايتي، «دانيل دي_لوييس» و «جولي كريستي»، بازيگران فيلم «آنجا خوني ريخته خواهد شد» و «دور از او» در بخش درام، به ترتيب برنده جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد و زن شدند.
همچنين در حالي كه «كيت بلانشت» براي بازي در فيلم «من آنجا نيستم» برنده جايزه بهترين بازيگر زن نقش مكمل شد، «ماريون كوتيلارد» نيز در بخش فيلم موزيكال يا كمدي براي بازي در فيلم «La Vie En Rose» برنده جايزه بهترين بازيگر نقش اول زن شد.
همچنين انيميشن موفق «راتاتويل» برنده جايزه بهترين انميشن سينمايي و «به سوي وحش»، ساخته «شون پن» برنده جايزه بهترين آهنگ غير اقتباسي شد.
«استيون اسپيلبرگ» نيز بعنوان برنده جايزه يك عمر دستاورد حرفه‌اي معرفي شد ولي او قرار است تا سال آينده كه اميد مي‌رود مراسم گلدن گلوب همانند سال‌هاي گذشته برگزار شود، جايزه خود را در محيطي مناسب دريافت كند.
با تشکر فریبا
" هومن شریفی "

قدیمی 01-17-2008
کاربر فعال

فیلمبردار ایرانی نامزد دریافت جوایز فیلم آسیا شد
هومن بهمنش برای فیلمبرداری فیلم سینمایی "آن سه" و "بودا از شرم فروریخت" به کارگردانی حنا مخملباف نامزد دریافت جایزه از دومین دوره جوایز فیلم آسیا AFI شدند. به گزارش خبرنگار مهر، ورایتی اعلام کرد دو فیلم "هوس، احتیاط" آنگ لی و "جنگ‌سالاران" پیتر چان با نامزدی در شش رشته از جمله بهترین فیلم بیشترین بخت را برای موفقیت در جوایز امسال دارند.
به دنبال این دو فیلم "خورشید نیز طلوع می‌کند" ساخته جیانگ ون محصول مشترک چین و هنگ کنگ در پنج رشته و دو فیلم "آفتاب مخفی" به کارگردانی لی چانگ ـ دونگ از کره جنوبی و "کار من نبود" ساخته ماسایوکی سو که نماینده ژاپن در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار هشتادم بود، هر یک در چهار رشته نامزد دریافت جایزه هستند.

صحنه‌ای از فیلم از "بودا از شرم فرو ریخت"
این پنج فیلم به همراه "بودا از شرم فروریخت" مخملباف به نمایندگی از ایران در بخش بهترین فیلم رقابت می‌کنند. شگفتی بزرگ فهرست نامزدهای امسال غیبت فیلم "اجتماع" ساخته فنگ زیائوگنگ کارگردان کره‌ای است که رقیب فیلم "جنگ‌سالاران" در گیشه‌های فروش در چین و فیلم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره فیلم پوسان بود.
فیلم‌های "برج توکیو: مامان و من، و بعضی وقت‌ها بابا"، "همیشه: غروب در خیابان سوم دو" هر یک در سه رشته و فیلم هندی و پرفروش Om Shanti Om نیز در دو بخش برای دریافت جایزه رقابت می‌کنند. برندگان دومین دوره جوایز فیلم آسیا روز 17 مارس (27 اسفند) همزمان با برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم هنگ کنگ، مشخص می‌شوند
AFI در 12 بخش به برندگان جایزه می‌دهد. 18 عضو هیئت داوران این فیلم‌ها را از میان صدها فیلم واجد شرایط تولید شده در سراسر آسیا در سال 2007 انتخاب کرده است. سال پیش مانی حقیقی برای نوشتن فیلمنامه "کارگران مشغول کارند" جایزه فیلمنامه‌نویس برتر نخستین دوره جوایز فیلم آسیا را برای سینمای ایران به ارمغان آورد.
بهمنش آبان گذشته نیز برای فیلم "آن سه" جایزه بهترین فیلمبرداری را از جوایز اسکرین آسیا پاسفیک دریافت کرد. فهرست کامل نامزدهای 12 بخش دومین جوایز فیلم آسیا به شرح زیر است:
* بهترین فیلم: "بودا از شرم فروریخت"، حنا مخملباف از ایران / "کار من نبود"، سو ماسایوکی از ژاپن / "هوس، احتیاط"، آنگ لی از تایوان، چین و آمریکا / "آفتاب مخفی"، لی چانگ ـ دونگ از کره جنوبی / "خورشید نیز طلوع می‌کند"، جیانگ ون از چین و هنگ کنگ / "جنگ‌سالاران"، پیتر چان از چین و هنگ کنگ
* بهترین کارگردان: پیتر چان، "جنگ‌سالاران" / جیانگ ون، "خورشید نیز طلوع می‌کند" / آنگ لی، "هوس، احتیاط" / لی چانگ ـ دونگ، "آفتاب مخفی" / سو ماسایوکی، "کار من نبود" / ژانگ لو، "رویای صحرا"
* بهترین بازیگر مرد: جک کو، God Man Dog / کاسی ریو، "کار من نبود" / تونی لیونگ، "هوس، احتیاط" / جت لی، "جنگ‌سالاران" / جو اداجیری، "برج توکیو: مامان و من، و بعضی وقت‌ها بابا" / سونگ کانگ ـ هو، "آفتاب مخفی"
* بهترین بازیگر زن: جون چن، "داستان‌های ترانه خانه" / جون دو ـ یون، "آفتاب مخفی" / کیکی کرین، "برج توکیو: مامان و من، و بعضی وقت‌ها بابا" / کیم یونجین، "هفت روز" / دیپا پادوکانه، Om Shanti Om / تانگ وی، "هوس، احتیاط"
* بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: چان هو ـ جین، "اسکلت ها در گنجه" / کوبایاشی کارو، توکیو: مامان و من، و بعضی وقت‌ها بابا" / ماریو مورر، "عشق سیام" / سان هونگلی، "مغول" / سوتسومی شینچی، "همیشه: غروب در خیابان سوم دو"
* بهترین بازیگر زن نقش مکمل: جون چن، "خورشید نیز طلوع می کند" / کونگ هیو ـ جین، "خوشبختی" / کیم های ـ سو، "اسکلت ها در گنجه" / آپینا ساکوجارونسوک، "حقه" / یاکوشیمارو هیروکو، "همیشه: غروب در خیابان سوم دو"
* بهترین فیلمنامه‌نویس: او کین یی و وای کا ـ فای، "کارآگاه دیوانه" / ایم سانگ ـ سو، "باغ پیر" / پنگ تائو، "شب‌پره کوچک" / جیمز شاموس و وانگ هوی ـ لینگ، "هوس، احتیاط" / سو ماسایوکی، "کار من نبود"
* بهترین فیلمبردار: هومن بهمنش، "آن سه" / چانکیت چامنی‌ویکاپونگ، "حقه" / لیائو پن ـ جانگ، "کمکم کن اروس" / شانکر رمان، "یخ زده" / آرتور وونگ، "جنگ‌سالاران"
* بهترین طراحی صحنه: چائو جیوپینگ و ژانگ جیان کان، "خورشید نیز طلوع می‌کند" / کیم یو ـ جومگ و لی مین ـ بوک، "کتیبه روی گور" / ایواکی نامیکو، Sakuran / پیسوت پاریواتاناکیت و تهاناکورن پونگسووان، Opaptika / سای مینگ ـ لیانگ، "کمکم کن اروس"
* بهترین آهنگساز: گروه اوگست، فلوره، ویت‌ویسیت هیرون‌وونگکول، پاساکورن ویرونساپ، عشق سیام" / ویشال دادلانی، شکار راویجیانی و پیارلال رامپراساد شرما، Om Shanti Om / الکساندر دسپلات، "هوس، احتیاط" / زیائو هی، "نعره‌های وسط عصر" / شینا رینگو، Sakuran
* بهترین تدوین: چارلیببس گوتیا، "تیرکمان" / هیراساوا شوگو، Maiko Haaaan!!! / لی اون ـ سو، "باغ پیر / وندرس لی، "جنگ‌سالاران" / دیوید ریچاردسن، "چشم در آسمان"
* بهترین جلوه‌های ویژه: هیونگ رائه شیم، "جنگ‌های اژدهایی" / تامس دووال، "خورشید نیز طلوع می‌کند" / نگ یون فای، "جنگ‌سالاران" / سشیتا هیرویوکی، Dainipponjin / یامازاکی تاکشی، "همیشه: غروب در خیابان سوم دو"
با تشکر فریبا
" هومن شریفی "

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)