بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > گالری عکس بازیگران > بازیگران داخلی

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-03-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض شبنم قلی ‌خانی: استاد دانشگاه هستم

شبنم قلی ‌خانی: استاد دانشگاه هستم

شبنم قلی‌خانی در نوزدهم آبان سال 1356 در تهران به دنیا آمد، او دارای دیپلم ریاضی فیزیك است، در دانشگاه در
رشته‌ی تئاتر قبول شد و گرایش طراحی صحنه را انتخاب كرد. چندی بعد در كنكور كارشناسی ارشد در گرایش كارگردانی تئاتر مشغول به تحصیل شد و هم ‌اكنون فارغ‌التحصیل این رشته است، وی كارش را از سال 1375 با تئاتر آنتیگونه آغاز كرد و در سال 76 با همین تئاتر، در شهر تئاتر شهر بر روی صحنه رفت، اولین كار او باعث شد، وی با بازی در فیلم‌ سینمایی «مریم مقدس» به كارگردانی شهریار بحرانی چهره شود. به سال 79 بود كه او یك شبه ره صد ساله پیمود، از دیگر فیلم‌های سینمایی كه او ایفای نقش كرد، می‌‌توان به یك الف ناقابل، عطش، جوجه اردك من و وعده دیدار اشاره داشت، همچنین او در مجموعه‌های تلویزیونی زیادی ایفای نقش كرده است كه از آن جمله می‌ توان به «اولین شب آرامش» اشاره كرد ..
جمعه 19 آبان تولد این بازیگر توانای سینما و تلویزیون است، او بجز مدرك تحصیلی كه اخذ كرده، یك دوره آموزش گریم سینمایی و چهره‌پردازی زیر نظر استاد جلال‌الدین معیریان گذرانده و یك دوره آموزش فیلم‌نامه نویسی نیز دركلاس‌های حوزه هنری زیر نظر فریدون جیرانی دیده است، وی در حال حاضر غیر از بازیگری و كارگردانی فیلم در دانشگاه آزاد مشغول تدریس رشته تئاتر به دانشجویان است، وی در زمینه ساخت فیلم كوتاه هم فعالیت می‌‌كند، ابتدا فیلمی به نام «من تنها» را ساخت و سپس فیلم دیگری به نام «خونه» را كارگردانی كرد...
شبنم قلی‌خانی، در كنار مادرش در منطقه سعادت‌آباد تهران زندگی می‌‌كند، چرا كه سال‌ها پیش پدرش دارفانی را وداع گفته است.
آخرین كاری كه از او در نوبت پخش است، اثر «اگر عشق نبود» به كارگردانی فیاض موسوی است، وی در این مجموعه
نقش دختری به نام پریسان را ایفا می‌كند، پریسان دختری است كه می‌تواند با مشكلات به تنهایی كنار بیاید، او به عرفان رو می‌آورد و این معنویت در زندگی‌اش باعث می‌شود كه از پس مشكلات برآید.
همان طور كه گفتیم، قلی‌خانی در سال 82 پدرش را از دست داد و حالا با مادرش زندگی می‌كند، او فرزند سوم خانواده است، یك برادر و یك خواهر بزرگ‌تر از خود دارد كه هر دو متاهل و دارای فرزند هستند.
او از لحاظ شخصیتی آدم جالبی است، آدم‌های مختلف را در زندگی به راحتی می‌تواند تحمل كند و به قول معروف زود از كوره در نمی‌رود، اما ناگفته نماند كه گاهی اوقات محیط كار و زندگی خسته‌اش می‌كند، با اینكه در قبال اطرافیان تحمل دارد، اما در رابطه با خودش این‌گونه نیست.
قلی‌خانی در مورد مجموعه اولین شب آرامش می‌‌گوید: «نقش آذر را دوست داشتم و از اینكه این نقش را بازی كردم راضی‌ام، آذر بر پایه احساساتش فكر نمی‌‌كرد و از روی منطق عمل می‌‌كرد، همان طور كه در مجموعه دیدیم كه او در روز
ازدواج از «سفره عقد» بلند می‌شود و می‌رود، به نظرم آذر تصمیم درستی گرفت، او به حرف دلش گوش كرد.

علاقه او به «فرزاد» باعث می‌شود كه وارد زندگی علیرضا نشود تا او را بدبخت كند او می‌خواست مجبور نباشد تا یك عمر به طرف مقابل دروغ بگوید و وانمود كند كه دوستش دارد، اما خودش كس دیگری را در دل دوست داشته باشد. گرچه در آخرین لحظات به این فكر افتاد، اما تصمیم درست و منطقی همین بود.
قلی‌خانی درباره یك فیلم خوب می‌گوید: یك فیلم یا مجموعه ابتدا به فیلمنامه قوی بر می‌گردد، اگر چیزی غیر از آن باشد، اثر خوب در نمی‌آید... قلی‌خانی امروز 31ساله شده كه برای یك بازیگر سن تجربه در سینما است، او خوشحال است كه در طول زندگی‌اش انسان مفیدی بوده است، دو مدرك تحصیلی، استاد دانشگاه، بازیگر قابل تئاتر، سینما و تلویزیون و از همه مهم‌تر انسانی است كه از حاشیه به دور است، جشن تولد شبنم را تلفنی به او تبریك می‌گوییم.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 11-11-2010
سالومه آواتار ها
سالومه سالومه آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

17 سپاس در 14 نوشته ایشان در یکماه اخیر

کاربران زیر از سالومه به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)