بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-19-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آغاز طرح زوج و فرد از اول بهمن/ جریمه ورود به طرح 200 هزار ریال است

رییس پلیس راهور انتظامی استان كرمانشاه خبر داد:

آغاز طرح زوج و فرد از اول بهمن/ جریمه ورود به طرح 200 هزار ریال است

كرمانشاه - رییس پلیس راهور انتظامی استان كرمانشاه روز پنجشنبه در حاشیه یادواره شهدای نیروی انتظامی استان به خبرنگار ایرنا، گفت: از اول بهمن طرح تردد خودروها بر اساس رقم آخر سمت راست پلاكشان در شهر كرمانشاه آغاز می شود.

سرهنگ غلامرضا امیدی، افزود: این طرح در خیابانهای پرترافیك شهر از جمله خیابانهای مدرس، جوانشیر و شریعتی به اجرا در خواهد آمد.

وی ادامه داد: رانندگانی كه به محدوده طرح ورود غیرقانونی داشته باشند تا سقف 200 هزار ریال از سوی پلیس راهور جریمه خواهند شد.

وی ساعات اجرای این طرح را از 15 عصر هر روز لغایت 20 شب عنوان كرد و گفت: چون در ساعات صبحگاهی كارمندان دستگاههای اداری عمدتا باید به محل كار خود بروند و ناگزیر از تردد در این خیابانها هستند، لذا صبحها این طرح اجرا نمی شود ولی در ساعات پیك ترافیك كه همان عصرگاهان است، آن را به اجرا در خواهیم آورد.

امیدی افزود: اجرای این طرح شامل روزهای تعطیل رسمی و جمعه ها نمی شود.

وی گفت: از اول بهمن ماه تا پایان روز 29 اسفند ماه امسال، طرح تردد خوردوها بر اساس زوج یا فرد بودن رقم آخر پلاك آنها به اجرا در می آید.

لازم به یادآوری است كه اجرای این طرح همواره از خواسته های شهروندان می باشد و آنها از تجارب اجرای این طرح در سالهای گذشته به نیكی یاد می كنند و بر این باور هستند كه این طرح در روانسازی ترافیك شهر كرمانشاه بسیار موثر بوده است.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-19-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض هفته نامه نقد حال به تهران رسید

هفته نامه نقد حال به تهران رسید

كرمانشاه - مدیر مسوول هفته نامه نقد حال، انتشار این هفته نامه در غرب كشور و تهران را تلاشی برای شناساندن كرمانشاه به مردم ایران دانست و گفت: تمام تلاش خود را به كار خواهیم بست تا به كرمانشاه و كرمانشاهیان خدمت كنیم.

غلامرضا نوری اعلا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص انتشار فرا استانی این نشریه گفت: اولین شماره هفته نامه نقدحال با گستره توزیع در تهران و استانهای ایلام، همدان و كردستان با تیراژ 20 هزار نسخه از 27 دیماه آغاز شد و در هر سه شنبه شاهد انتشار آن خواهیم بود.

وی استقبال مردم از این هفته نامه را در حوزه توزیع بویژه تهران خوب دانست و تصریح كرد: هرچند مدت كوتاهی از انتشار اولین شماره فرا استانی نقد حال می گذرد اما بازخوردهای بسیار خوبی بویژه در تهران داشته و تاكنون تبریكهای مختلفی به دفتر نشریه در تهران و كرمانشاه ارسال شده است.

نوری اعلا، انتشار یك هفته نامه كرمانشاهی در پایتخت را اتفاقی خوشایند برای اهالی مطبوعات و موقعیتی مناسب برای شناساندان توانمندیهای كرمانشاه دانست و افزود: متاسفانه شاهد برخورد سرد و عدم واكنش از سوی بسیاری از مطبوعات استان بودیم.

وی سختیهای انتشار یك هفته نامه در پایتخت را یادآور شد و تصریح كرد: انتشار 16 صفحه تمام رنگی و گرد آوری مطالبی جذاب و پرمعنا كه خواننده را از میان آن همه نشریه پایتخت به سوی نقدحال بكشاند كاری بسیار سخت و هزینه بر است اما دست اندركاران نقد حال این سختی را برای خدمت به استانشان به جان خریده اند.

مدیر مسوول هفته نامه نقد حال در ادامه در خصوص مطالبی كه در این هفته نامه منتشر خواهد شد، اظهار داشت: اولویت اول اخبار كرمانشاه بعد غرب كشور و بعد تهران است زیرا ما قصد معرفی كرمانشاه را داریم و چون نقد حال هفته نامه است چندان خبری نبوده و بیشتر تحلیل خبر و مسایل فرهنگی را دنبال خواهیم كرد.

وی معرفی بزرگان و مشاهیر كرمانشاهی را از مهم ترین مطالب عنوان كرد و گفت: سعی خواهیم كرد بزرگان و مشاهیر كرمانشاهی را معرفی نماییم علاوه بر آن نیز در هر شماره یك قصه كرمانشاهی با نقد آن چاپ خواهد شد و تواناییهای كرمانشاه معرفی می شود.

نوری اعلا توجه به مسئله گردشگری استان را نیز از دغدغه های خود و اولویتهای نقد حال دانست و افزود: در هفته نامه یك صفحه به گردشگری اختصاص یافته و سعی خواهیم كرد به بهترین شكل تمام جاذبه های گردشگری استان كرمانشاه را معرفی كنیم.

سید دادوش هاشمی استاندار كرمانشاه نیز طی پیامی ضمن قدردانی از دست اندركاران این نشریه، انتشار هفته نامه نقد حال در تهران را امری مهم و تاثیرگذار بر بالندگی نظام اطلاع رسانی كرمانشاه و غرب كشور دانسته است.

ایرنا مركز كرمانشاه نیز این موفقیت را به جامعه مطبوعاتی استان و دست اندركاران نشریه نقد حال تبریك می گوید.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-19-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تاسیس شهرك علمی، تحقیقاتی ضرورتی آینده نگرانه برای استان كرمانشاه است

معاون استاندار كرمانشاه:
تاسیس شهرك علمی، تحقیقاتی ضرورتی آینده نگرانه برای استان كرمانشاه است

كرمانشاه - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری كرمانشاه گفت: تاسیس شهرك علمی، تحقیقاتی ضرورتی آینده نگرانه و ایده آل برای ارتقاء و پیشرفت علم و تحقیقات فناورانه در استان كرمانشاه است.

به گزارش ایرنا، كیومرث كلانتری روز پنجشنبه در جلسه كارگروه پژوهش، فناوری و تحول اداری استان افزود: با عنایت به مذاكرت و توضیحات ارایه شده، مكاتبه و مصوبه اعلام ضرورت تاسیس شهرك علمی تحقیقاتی استان ظرف دو هفته با همفكری و توافق همه دانشگاهها و موسسات دانشگاهی دولتی و غیردولتی تهیه و برای تصویب نهایی به شورای برنامه ریزی استان تقدیم می شود.

وی گفت: بازتاب و نتایج برگزاری هفته پژوهش در استان كرمانشاه بسیار مثبت و توام با افتخار بود به همین دلیل و بنا به دستور استاندار كرمانشاه لوح یادبود و تقدیر از تلاش و زحمات همه دست اندركاران برگزاری برنامه ها و نمایشگاههای مختلف هفته پژوهش به مسوولان دانشگاههای استان ، دفتر آموزش و پژوهش استانداری تقدیم می شود به امید آنكه این لوح تقدیر موجب تلاش و تحرك بیشتر مرتبطین پژوهش و فناوری در آینده بشود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-19-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض دمای هوا استان كرمانشاه طی دو روز آینده كاهش می یابد

دمای هوا استان كرمانشاه طی دو روز آینده كاهش می یابد

كرمانشاه - سرپرست اداره هواشناسی استان كرمانشاه با اشاره به ورود سامانه ای ناپایدار به استان و ایجاد یخبندان در گردنه ها و جاده ها از هم استانیها خواست نكات ایمنی را رعایت كنند.

مجتبی میلادی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از ورود سامانه ای ناپایدار به استان از بعدازظهر امروز خبر داد و گفت: هوای استان تحت تاثیر سامانه ای ناپایدار از بعد از ظهر امروز و طی فردا نیمه ابری، بتدریج ابری همراه با بارش برف و باران پیش بینی می شود.

وی تصریح كرد: احتمال بارش برای فردا و در نواحی شمالی استان بیشتر بوده و بارش برف در گردنه ها و جاده های برفگیر استان باعث كندی تردد وسائط نقلیه خواهد شد و همچنین دمای هوا در نقاط مختلف استان طی فردا و روز شنبه بشدت (بین شش تا 10 درجه سانتیگراد) كاهش می یابد.

میلادی افزود: این شرایط در اوایل روز شنبه، در اكثر نقاط استان باعث یخبندان و در برخی مناطق گرمسیری احتمالا مه صبحگاهی می شود كه لزوم توجه هم استانیها به رعایت نكات ایمنی در تردد را ضروری می كند.

سرپرست اداره هواشناسی استان افزود: پیش بینی می شود سردی هوا و یخبندان در روز یكشنبه نیز در بسیاری از نقاط استان ادامه یابد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-19-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض مدیر كل پست استان كرمانشاه، مدیر برتر در همایش ICT كشوری شد

مدیر كل پست استان كرمانشاه، مدیر برتر در همایش ICT كشوری شد

كرمانشاه-مدیركل پست استان كرمانشاه در سومین همایش ICT روستایی، به عنوان مدیر برتر در حوزه ICT معرفی شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌عمومی شركت پست، در سومین همایش ICT روستایی از حاتم سلیمانی مدیركل پست استان كرمانشاه به دلیل توجه مطلوب و مستمر به این دفاتر و حمایت از گسترش آن در نقاط مختلف استان با اهدای لوح، تقدیر شد.سومین همایش ICT روستایی با حضور دكتر رحیمی معاون اول رئیس‌جمهوری، دكتر تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و بیش از 900 تن از مدیران و كارشناسان شركت‌های تابعه و كارگزاران دفاتر ICT روستایی، روز 28 آذرماه در هتل المپیك تهران كار خود را آغاز و پس از دو روز با بررسی راهكارهای مختلف در جهت افزایش كیفیت و بهره‌وری آن توسط مسئولان و كارشناسان، روز 29 آذرماه به كار خود پایان داد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-20-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بارش برف اكثر شهرهای استان كرمانشاه را سفید پوش كرد

بارش برف اكثر شهرهای استان كرمانشاه را سفید پوش كرد

كرمانشاه - بارش نخستین برف زمستانی چهره اكثر شهرها و روستاهای استان كرمانشاه را سفید پوش كرد.

به گزارش ایرنا، بارش برف كه از پنجشنبه شب در استان كرمانشاه آغاز شده و هم اكنون نیز ادامه دارد، موجی از شادی و شعف را در میان مردم استان كرمانشاه بویژه كشاورزان به دنبال داشته است.

بیش از یك ماه است كه در استان كرمانشاه بارش مناسبی وجود نداشته و این مسئله مسوولان و كشاورزان را بشدت نگران كرده بود، اما بارش برف این رحمت الهی امیدهای مردم و كشاورزان زحمت كش را زنده كرد.

بر پایه این گزارش، ارتفاع برف در مناطق كوهستانی و برف گیر استان كرمانشاه از 50 سانتی متر گذشته و رفت و آمد خودروها در محورهای كوهستانی استان هم اكنون به كندی و با زنجیر چرخ و دیگر امكانات ایمنی میسر است.

براساس گزارش رسیده، با وجود بارش سنگین برف در مناطق كوهستانی بخصوص شهرستانهای منطقه اورامانات، اكنون كلیه راه ها و جاده های ارتباطی استان باز است و رفت و آمد در آنها جریان دارد.

براساس گزارش هواشناسی كرمانشاه، دمای هوا در نقاط مختلف استان طی امروز و فردا (شنبه) بین شش تا 10 درجه سانتیگراد نسبت به روز گذشته كاهش می یابد.

براساس این گزارش، این شرایط در اوایل روز شنبه، در اكثر نقاط استان باعث یخبندان و در برخی مناطق گرمسیری احتمالا مه صبحگاهی می شود كه لزوم توجه مردم به رعایت نكات ایمنی در تردد را ضروری می كند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-21-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض مدارس مقطع ابتدایی 11شهرستان استان كرمانشاه به علت برودت هوا تعطیل شد

مدارس مقطع ابتدایی 11شهرستان استان كرمانشاه به علت برودت هوا تعطیل شد

كرمانشاه - مدارس مقطع ابتدایی 11 شهرستان استان كرمانشاه در نوبت صبح روز شنبه به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استان كرمانشاه، در اطلاعیه ای مدارس ابتدایی شهرستانهای كرمانشاه، كنگاور، سنقروكلیایی، صحنه، هرسین، اسلام آبادغرب، دالاهو، پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر را تعطیل اعلام كرد.

براساس این اطلاعیه، مدارس شهرستانهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب تعطیل نمی باشد.

بارش برف كه از پنجشنبه شب در برخی مناطق استان كرمانشاه آغاز و در روز جمعه نیز ادامه داشت، موجب یخبندان و كاهش دمای هوا در روز شنبه به میزان 10 درجه نسبت به روز گذشته در نقاط مختلف استان كرمانشاه شده است

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-21-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تردد در برخی محورهای استان كرمانشاه با زنجیر چرخ میسر است

یك مسوول:
تردد در برخی محورهای استان كرمانشاه با زنجیر چرخ میسر است

كرمانشاه - معاون اداره كل راه و ترابری استان كرمانشاه گفت: به علت بارش برف و یخبندان، تردد در محورهای سنقروكلیایی به كامیاران و ثلاث باباجانی به بزمیرآباد هم اكنون تنها با زنجیر چرخ و داشتن امكانات ایمنی میسر است.

حمیدرضا تیزچنگ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راه ارتباطی پنج روستا در شهرستان پاوه و 10 روستا نیز در شهرستان ثلاث باباجانی هم اكنون قطع است و ماموران راهداری تا ساعت 11 امروز این محورها را بازگشایی خواهند كرد.

وی گفت: بقیه راه های اصلی و فرعی استان كرمانشاه با تلاش نیروهای راهداری طی دیروز و دیشب بازگشایی شده است و تردد در آنها جریان دارد.
وی اظهار داشت: استان كرمانشاه دارای هشت هزار كیلومتر راه اصلی و فرعی با 390 كییومتر گردنه است كه حدود هفت هزار كیلومتر آن برفگیر است.

معاون اداره كل راه و ترابری استان كرمانشاه افزود: هم اكنون 485 نفر از پرسنل راهدای با 400 دستگاه ماشین آلات سنگین در 43 راهدارخانه ثابت و سیار استان آماده خدمت رسانی به مردم و بازگشایی راه ها در صورت بارش برف و بروز یخبندان هستند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-21-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض فرمانده پلیس راه استان كرمانشاه: همه محورهای استان باز است/ یك مورد سانحه منجر به فوت داشته ایم

فرمانده پلیس راه استان كرمانشاه:
همه محورهای استان باز است/ یك مورد سانحه منجر به فوت داشته ایم

كرمانشاه - فرمانده پلیس راه استان كرمانشاه روز شنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: هر چند روز جمعه شاهد بارش برف و سرما در استان بودیم اما با این وجود همه راهها و محورهای مواصلاتی استان باز و دارای ترافیك روانی می باشد.

سرهنگ خسرو كوثری فر، افزود: در 24 ساعت گذشته تنها یك مورد تصادف منجر به فوت یك نفر در محور قزانچی براثر واژگونی خودرو داشته ایم.

وی ادامه داد: همكاران ما با جدیت، قاطعیت و متانت نسبت به اجرای قانون جدید رانندگی در سطح راههای استان اقدام می كنند و با خاطیان و متخلفان هم برخورد لازم و اعمال جرایم براساس قوانین جدید را خواهند داشت.

كوثری فر گفت: همچون همیشه به رانندگان توصیه می كنیم كه در این فصل از سال با تجهیزات كامل مانند زنجیر چرخ و البسه گرم اقدام به تردد در سطح راهها نمایند و همواره خود را برای بارش برف و شرایط راهبندان آماده نمایند.

وی همچنین از دارندگان وسائط نقلیه خواست تا نسبت به سلامت وسیله نقلیه خود از نظر فنی و نیز تجهیزاتی مانند سالم بودن برف پاكنها، سطح مناسب آج لاستیك خودرو و.. قبل از آغاز حركت در مسیرهای برون شهری و محورهای استان، اطمینان حاصل نمایند.

استان كرمانشاه دارای هشت هزار كیلومتر راه اصلی و فرعی است

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-21-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض جشنواره آثار و تولیدات مراكز استانی حوزه های هنری كشوردر كرمانشاه برگزار می شود

جشنواره آثار و تولیدات مراكز استانی حوزه های هنری كشوردر كرمانشاه برگزار می شود

انشاه - سومین جشنواره آثار و تولیدات مراكز استانی حوزه های هنری سراسر كشور اواخر اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی كرمانشاه برگزار خواهد شد

به گزارش ایرنا، معاون فرهنگی حوزه هنری استان كرمانشاه روز شنبه در این باره گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا 27 دیماه امسال بوده است.

' زهرا پورخوش ' افزود: كرمانشاه در همه عرصه های هنری حضور فعال خواهد داشت، بطوریكه با ارسال 266 اثر از آثار هنرمندان استان به كمیته های تخصصی در این جشنواره شركت كرده است.

وی ادامه داد: این آثار در بخشهای هنرهای تجسمی با 194 اثر ، هنرهای تصویری با 33 اثر، موسیقی با 22 اثر، ادبیات با دو اثر، تازه های نشر و پژوهش با 9 اثر، رسانه های دیجیتال با یك اثر و هنرهای نمایشی با پنج اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

پورخوش گفت: این جشنواره در سطح گسترده ای و با حضور بیش از 700 هنرمند از سراسر كشور به مدت سه روز برگزار می شود.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم این جشنواره كه بزرگترین رویداد هنری كشور محسوب می شود به نحو شایسته در كرمانشاه برگزار شود.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)