بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > دانشگاه ها > رشته های هنر

رشته های هنر در این زیر تالار به بحث و گفتگو در مورد مطالب مربوط به هنر پرداخته میشود

پاسخ
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
  #1  
قدیمی 12-15-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض نقاشی بدن - نقاشی پوست
نقاشی بدن، یکی از اشکال هنر بدن است که برخی از افراد آن را به عنوان قدیمی ترین و کهن ترین شکل هنر مطرح می کنند. برخلاف تاتو و خالکوبی و سایر انواع هنر بدن، نقاشی بدن موقتی است. نقاشی به روی پوست بدن انسان انجام می شود و تنها چند ساعت و یا حداکثر دو هفته باقی می ماند( اگر از تاتو حنا یا مهندی استفاده شده باشد). نقاشی بر روی صورت،« نقاشی چهره» نامیده می شود.

شکل باستانی نقاشی بدن


نقاشی بدن با استفاده از خاک رس و سایر رنگدانه ها و مواد رنگی طبیعی، پیش از همه در فرهنگ های قبیله ای به وجود آمد، و اغلب در طول مراسم و جشن ها به کار می رفت. این رسم هنوز هم در میان مردم بومی استرالیا، نیوزلند، جزایر اقیانوس آرام و بخش هایی از آفریقا، به همان شکل سنتی باقی مانده است و حفظ شده است. یک نوع نیمه ماندگار از نقاشی بدن، مهندی(Mehndi ) نامیده می شود که از رنگینه های تهیه شده از حنا برای آرایش موقتی پوست استفاده می شود( از این رو معمولا به اشتباه « تاتو حنا» نامیده می شود). مهندی از گذشته تا کنون در هند و خاورمیانه، خصوصا برای عروس ها، به کار می رود. از اواخر دهه 1990، مهندی در میان زنان جوان دنیای غرب نیز رایج شده است .مردم بومی آمریکای جنوبی، به طور سنتی از زغال چوب مرطوب، درخت آناتو( درخت قرمز بویا) و هیوتو، برای آرایش صورت و بدن خود استفاده می کنند. هیوتو یک ماده نیمه ماندگار است و معمولا چند هفته طول می کشد تا رنگ سیاه و تیره آن محو بشود و از بین برود.


از قرن ها پیش، بازیگران و دلقک ها در سراسر دنیا، چهره و گاهی اوقات بدن خود را نقاشی می کردند و تا امروز هم این کار ادامه دارد. به تدریج انواعی از نقاشی چهره برای موقعیت های معمولی، به شکل شیوه های آرایشی که ما امروزه آنها را می شناسیم، رشد و پیشرفت کرد.


نقاشی بدن به شکل مدرناز دهه 1960، نقاشی بدن در جوامع غربی احیا و تقویت شد و تا حدودی با آزاد سازی عادات اجتماعی در خصوص برهنگی، این امر تسریع شد. حتی امروزه هم درباره مشروعیت و قانونی بودن نقاشی بدن به عنوان یکی از اشکال هنر، بحث های بسیاری وجود دارد. می توان گفت که احیای جدید این هنر، به نمایشگاه جهانی سال 1933 در شیکاگو برمی گردد؛ زمانی که مکس فکتور بدن مدل خود را با فرمول جدید گریم خود برای فیلم های هالیوود نقاشی کرد و باعث ایجاد آشوب و اختلال عمومی شد، که در نتیجه مکس فکتور و مدل او بازداشت شدند.نقاشی بدن همیشه بر روی بدن کاملا برهنه انجام نمی شود. نقاشی بدن ممکن است شامل طرح های کوچکتر بر روی یک قسمت از بدن باشد.
یک جنبش هنری اندکی متفاوت در دهه 1950 و 1960 آغاز شد. در این روش، مدلی را به طور کامل با رنگ می پوشاندند و سپس آن مدل، بدن خود را بر روی پارچه کرباس، پرده نقاشی یا وسایل دیگر می مالید و بر روی آنها می غلتید، تا رنگ بدن خود را به آنها منتقل کند. اثری که با این تکنیک خلق می شد، شکلی از انتقال تصویر بدن مدل بر روی آن وسیله بود. این اثر شامل تمام خطوط و منحنی های بدن مدل بود(معمولا مدل زن)، که در زمینه و طرح تصویر منعکس می شد. این تکنیک لزوما تکرنگ و یکنواخت نبود؛ چندین رنگ
مختلف در قسمت های مختلف بدن، گاهی اوقات تاثیر بسیار جالبی را خلق می کرد.__________________
پاسخ با نقل قول
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید
  #2  
قدیمی 12-15-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض

جشنواره های نقاشی بدن

امروزه هنر نقاشی بدن، چه در عرصه تخصصی و چه به صورت آماتور و غیرحرفه ای، بسیار عظیم و با اهمیت است. جشنواره های نقاشی بدن، هر ساله در سراسردنیا برگزار می شود و نقاشان بدن حرفه ای و آماتورهای مشتاق و باهوش را گرد هم جمع می کند. نقاشی بدن همچنین در مسابقات فوتبال، میهمانی های شاد وجنجالی و در جشنواره های خاص دیده می شود. جشنواره جهانی نقاش بدن در سیبودن اتریش، بزرگترین رویداد هنری در زمینه نقاشی بدن است و هزاران بازدیدکننده، آثار عالی و شگفت انگیز شرکت کنندگان در این مسابقه را تحسین می کنند.
جشنواره های نقاشی بدن که در آمریکا برگزار می شود شامل فستیوال هنرهای بدن آمریکا، در شمال ایالت نیویورک؛ و فستیوال نقاشی بدن ایالت متحده آمریکا در نیو مکزیکو است.

نقاشی بدن، هنری عالی و فاخروروشکا، سوپرمدل معروف دهه 1960، اغلب به عنوان الهه الهام بخش بسیاری از نقاشان بدن ذکر می شود. تصاویر او در کتاب« تغییر چهره»، بارها مورد تقلید قرار گرفته است.


از اوایل دهه 1990، هنر نقاشی بدن در ایالت متحده آمریکا به طور وسیعی پذیرفته شد و بیشتر از پیش هنرمندان بدن، به انجمن ملی روی آوردند.
در سال 2006، نخستین گالری که منحصرا به هنر نقاشی بدن اختصاص داشت، توسط داور جشنواره جهانی نقاشی بدن، کریگ تریسی (Craig Tracy) در نیواورلئان افتتاح شد.نقاشی بدن در عرصه تجاریبسیاری از هنرمندان در سرتاسر دنیا، به عنوان حرفه و شغل اصلی خود به نقاشی بدن می پردازند. کار آنها دائما در آگهی های تجاری تلویزیون دیده می شود. همچنین نقاشان بدن خیلی اوقات در زمینه فیلم کار می کنند، خصوصا در داستان های تخیلی علمی، که موجودات خارجی و بیگانه را بسیار استادانه با نقاشی بدن خلق می کنند. در آگهی های تبلیغاتی نیز از نقاشی بدن استفاده می شود و هر ساله صدها نقاشی بدن در صفحات گلاسه مجلات دنیا به چشم می خورد.__________________
پاسخ با نقل قول
  #3  
قدیمی 12-15-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض

نقاشی چهره
نقاشی چهره، کاربردی هنری از رنگ لوازم آرایشی در چهره افراد است. رنگ های آرایشی خاصی وجود دارد که تنها برای نقاشی صورت ساخته می شود. افراد پیش از نقاشی بر روی چهره خود، باید بدانند که از چه نوع رنگ هایی باید استفاده کنند. رنگ های کرفت(Craft)، همچنین مدادهای نقاشی آبرنگ مناسب استفاده بر روی پوست نیست. استفاده از این نوع رنگ ها و ابزار ممکن باعث ایجاد لکه های پوستی و حساسیت های پوستی بشود. از زمان های باستان، نقاشی چهره برای شکار، کاربردهای مذهبی و موارد جنگی و نظامی استفاده شده است(از قبیل استتار یا عضویت در یک واحد نظامی).خصوصا در حال حاضر، این کار یک نوع سرگرمی معمولی در نمایشگاه های کشور، بازارهای روباز بزرگ(به ویژه در اروپا و آمریکا) و سایر مکان هایی که کودکان و جوانان در آنجا حضور دارند، محسوب می شود. نقاشی چهره در پارک های سرگرمی خاص، میهمانی ها و جشنواره های سراسر دنیای غرب، در میان کودکان بسیار رایج است. اگرچه عموما نقاشی چهره بر روی صورت کودکان انجام می شود، اما بسیاری از نوجوانان و افراد بزرگسال نیز ازاینکه برای رویدادهای خاصی،از قبیل جمع آوری پول برای موسسات خیریه، چهره خود را نقاشی کنند، لذت می برند.
انواع متنوعی از نقاشی چهره وجود دارد که شامل:


  • <LI dir=rtl>طرح هایی از علامت ها و شعارهایی از تیم ورزشی محبوب، شخصیت های کارتونی و طرح های دیگری که جذاب و زیبا هستند یا برای جوانان خوش آیند هستند.
    <LI dir=rtl>طرح های دراماتیک و نمایشی که برای تمامی سنین جالب است.
    <LI dir=rtl>طرح های لباس که شخص را به کسی یا چیزی کاملا متفاوت بدل می کند.
  • طرح های که تلاش می کند تا صورت را به شکلی رنگ کند، تا انسجام و همبستگی فرد را با یک جنبش و نهضت خاص نشان بدهد، که معمولا یک مسابقه ورزشی یا عضویت در یک گروه است.
در بسیاری از پارک های سرگرمی، اطاقک های پراکنده ای در اطراف آن وجود دارد که شخص می تواند بر روی صورت خود، نقاشی چهره انجام بدهد. یک فعالیت مشابه، به کار بردن تتو موقت و فوری است، که طرح هایی رنگی یا جوهری هستند و به راحتی با آب، الکل، صابون یا سایر حلال های ملایم پاک می شوند.
__________________
پاسخ با نقل قول
  #4  
قدیمی 12-15-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض

چگونگی نقاشی کردن چهره


زمانی که می خواهید نقاشی چهره را بیاموزید، باید درباره رنگ های صورت، رنگ ها ی نقاشی، قلم موها، پاک کن ها، بهداشت و طرح ها آگاهی داشته باشید.
نوع رنگ های چهره : تنها رنگهایی را بخرید و استفاده کنید که مخصوص چهره یا بدن ساخته شده است. مهمترین مطلب در خرید رنگ چهره این است که مراقب باشید که این رنگ ها با مجوزهای کشور شما و رهنمودهای استفاده بر روی پوست مطابقت داشته باشد. رنگ چهره مایع، رایج ترین نوع است و به راحتی پاک می شود؛ این نوع رنگ برای کسانی که تازه شروع به یادگیری نقاشی چهره کرده اند و همچنین نقاشان حرفه ای چهره، مناسب است.
رنگهای نقاشی: با جعبه رنگی که دارای رنگ سیاه، سفید و رنگ های اصلی- آبی، قرمز و زرد- است، شروع کنید. شما با ترکیب این چند رنگ می توانید هر رنگ دیگری را که نیاز دارید، بسازید و اگر شما تازه شروع به یادگیری نقاشی چهره کرده اید، این کار باعث تمرین بسیار خوبی برای شما می شود. پس از اینکه چندین بار نقاشی چهره انجام دادید، درخواهید یافت که به رنگ های خاص دیگری، به جز این چند رنگ اصلی نیاز دارید. شما می توانید این رنگهای مخصوص را، علاوه بر رنگهای قبلی که نام بردیم، خریداری کنید. به عنوان مثال ممکن است شما تشخیص بدهید که رنگ سبز یک رنگ رایج و مورد استفاده است، بنابراین به جای ترکیب آبی و سبز با یکدیگر برای ایجاد رنگ سبز، می توانید یک جعبه رنگ سبز خریداری کنید.
قلم موها: از یک قلم موی باریک و ظریف برای جزئیات، یک جفت قلم موی متوسط برای بدنه نقاشی و یک قلم موی بزرگ برای قسمت های بزرگتر استفاده کنید.
بهداشت: بهداشت در نقاشی چهره بینهایت مهم است و مطالبی هست که هنگام یاد گیری نقاشی چهره، باید از آنها آگاه باشید. هرگز بر روی چهره کسی که بریدگی یا زخم باز، تاول تبخالی یا ورم ملتهب یا هر نوع بیماری پوستی عفونی دارد، نقاشی نکنید. هرگز بر روی صورت افرادی که حساسیت غذایی یا عکس العمل های آلرژیک نسبت به صابون، کرم های پوست و غیره دارند، بدون تست قبلی بر روی پوست، نقاشی نکنید.
طرح ها: طرح های مورد استفاده برای نقاشی چهره، در اینترنت و کتاب های الکترونیکی یافت می شود که قدم به قدم طرح های نقاشی چهره را نشان می دهد.


کاربرد در ارتش


در تمام ارتش های دنیا معمول است که سربازان در نمایش های رزمی، چهره و سایر بخش های روباز و بدون پوشش بدن خود را، با هدف استتار، با رنگ های طبیعی مانند سبز، برنزه، خاکی و لجنی نقاشی کنند.


__________________
پاسخ با نقل قول
  #5  
قدیمی 12-15-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض

رنگ های نقاشی بدن
رنگهای مدرن و جدید نقاشی چهره و بدن، بر طبق رهنمودهای دقیق و سخت گیرانه ای ساخته می شود، به این معنی که آنها مسموم کننده نیستند و معمولا حساسیت زا هم نیستند و به راحتی با شستشو پاک می شوند. این رنگها با کمک دست، قلم مو، اسفنج دریایی طبیعی یا با استفاده از رنگ پاش، استفاده می شود. برخلاف افسانه ای که توسط جیمز باند در فیلم انگشت طلایی محصول 1964، جاودان شده است؛ اگر تمام بدن کسی را نقاشی و رنگ کرد، خفه نمی شود؛ اگرچه استفاده از رنگ های نقاشی بدن برای زمانی طولانی، به دلیل ممانعت از تعرق بدن، ممکن است باعث گرمازدگی شود.
در روش مهندی، رنگ دانه های قهوه ای حنای طبیعی سالم و بی خطر هستند، اگرچه رنگینه های سیاه مصنوعی ممکن است باعث حساسیت های پوستی جدی بشود و پیش از شروع نقاشی بدن، نیاز به تست دارد.

هر نوع رنگی که برای نقاشی بدن استفاده میشود، اگر پوست هر گونه علامتی از حساسیت پوستی نشان بدهد، باید فورا استفاده از آن را متوقف کرد(که در مورد لوازم آرایشی هم همینطور است). علاوه براین نباید از رنگ بدن، در زخم ها و جراحت های باز، یا خیلی نزدیک به چشم ها استفاده بشود. توصیه می شود که از رنگ ها یا محصولاتی که برای استفاده بر روی بدن ساخته نشده اند، استفاده نشود، زیرا ممکن است موجب ایجاد حساسیت های پوستی جدی و خطرناک بشود.هنر دست


هنر دست، نقاشی یا آرایش دست به طریقی است که آن را به شکل یک حیوان یا شیئ دیگری نشان بدهد. برخی هنرمندان نقاشی بر روی دست مانند گودیو دانیل، تصاویری ایجاد می کنند که نشان دهنده جانوران وحشی بر روی دست افراد است.

__________________
پاسخ با نقل قول
  #6  
قدیمی 07-16-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت
        
کوروش نعلینی
 
تاریخ عضویت: Jun 2007
محل سکونت: کرمانشاه
نوشته ها: 12,695
سپاسها: : 1,379

7,483 سپاس در 1,897 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض نقاشی روی بدن نقاشی روی پوست

نقاشی روی بدن نقاشی روی پوست
نقاشی پوست
تاتو
Fanatico del tatuaje

از تاپیکهای زیر هم میتوانید استفاده کنید

نقاشی کودکان-مدلهای کودکان برای نقاشی - پی سی سیتی
http://p30city.net/showthread.php?t=8912

نقاشی گل های زیبا - پی سی سیتی
http://p30city.net/showthread.php?t=7222

رامبراند - شاهكارهاي نقاشي رامبراند - پی سی سیتی
http://p30city.net/showthread.php?t=5361

آلبوم نقاشي هاي سهراب سپهري - پی سی سیتی
http://p30city.net/showthread.php?t=889

نقاشی هایی فوق العاده زیبا از مناظر ی زیباتر!!!!!! - پی سی سیتی
http://p30city.net/showthread.php?t=12515

چند مدل زیبای انسانی برای رنگ روغن (استاد ايمان ملكي ) - پی سی سیتی
http://p30city.net/showthread.php?t=759

سیاه قلم - مداد کنته - طرح هایی از نقاشی سیاه قلم - پی سی سیتی
http://p30city.net/showthread.php?t=5310

نقاشی بدن - نقاشی پوست - پی سی سیتی
http://p30city.net/showthread.php?t=1676


آثار استثنائی آبرنگ از "استيو هنکس" - پی سی سیتی
http://p30city.net/showthread.php?t=2642

نقاشیهای شگفت و مینیاتور - صفحه 3 - پی سی سیتی
http://p30city.net/showthread.php?t=1769&page=3
__________________
مرا سر نهان گر شود زير سنگ -- از آن به كه نامم بر آيد به ننگ
به نام نكو گر بميــرم رواست -- مرا نام بايد كه تن مرگ راست
ویرایش توسط دانه کولانه : 10-07-2010 در ساعت 02:49 PM
پاسخ با نقل قول
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
اچ تی ام ال غیر فعال می باشداکنون ساعت 09:30 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright , Jelsoft Enterprices مدیریت توسط کورش نعلینی
استفاده از مطالب پی سی سیتی بدون ذکر منبع هم پیگرد قانونی ندارد!! (این دیگه به انصاف خودتونه !!)
(اگر مطلبی از شما در سایت ما بدون ذکر نامتان استفاده شده مارا خبر کنید تا آنرا اصلاح کنیم)


سایت دبیرستان وابسته به دانشگاه رازی کرمانشاه: کلیک کنید
  پیدا کردن مطالب قبلی سایت توسط گوگل برای جلوگیری از ارسال تکراری آنها